Poutací animace

STARÁTE SE SPRÁVNĚ O PNEUMATIKY?

nahled

autor: Zuzana Kábelová

redakce@autoservisy.net

 

 

U nových pneumatik se stává, že nemají ihned optimální přilnavost. Té se dosahuje zhruba po ujetí přibližně 500 km. Způsob zajetí pneumatik se později projevuje i na jejich životnosti. Co doporučit? Kontrolujte pravidelně jednou za měsíc stav pneumatik a případně odstraňte cizí tělesa, ztracené kryty ventilků určitě nahraďte novými.
Při demontáži je potřeba kola označit, aby byl dodržen při jejich zpětné montáži směr otáčení. Pneumatiky je potřeba skladovat v suchu, chladu a na tmavém místě. Pneumatiky bez disku potom skladujte ve svislé poloze.

 

Co ovlivní životnost pneu?
Především je to tlak. Příliš nízký nebo příliš vysoký tlak v pneumatikách značně snižuje jejich životnost. A to především při vysokých rychlostech. Dalším faktorem, který ovlivňuje životnost pneu je vyvážení kol. Nevyváženost kol způsobuje zvýšené opotřebení řízení, závěsů kol a pneu.

Čemu je třeba věnovat rovněž pozornost je geometrie náprav. V případě nerovnoměrného opotřebovávání je nezbytné provést geometrii.

 

Nikdy nepoužívejte již použité pneu o jejichž užívání nic nevíte. Pneumatiky stárnou, i když nebyly nikdy používány. Z důvodu bezpečnosti jízdy nevyměňujte pneu jednotlivě. Pokud možno současně obě na nápravě. Pneumatiky s hrubším profilem dezénu by měly být montovány vždy dopředu.

publikován: 27.02.12 11:00, autor: D.Dvorská

Vyhledávání

Facebook