pouták

Co to pro mne znamená?

 

"Bloková výjimka" v podstatě znamená možnost koupit si nové auto kdekoli v EU, servisovat ho
v levnějším neautorizovaném servisu a případě poruchy dílu na který se vztahuje záruka výrobce
(např. akumulátor)nechat si tento vyměnit u jakéhokoli autorizovaného prodejce příslušné značky... 
nechat si tento vyměnit u jakéhokoli autorizovaného prodejce příslušné značky... 

 

Nákup nového vozu

nákup vozu

Nákup nového vozu a jeho servis jsou dvě zcela odlišné věci.

Neplatí, že tam kde jste nový vůz zakoupili tam ho musíte i servisovat. Bydlíte v Plzni a uvidíte pro Vás zajímavou nabídku na koupi vozu u prodejce z Brna. Auto tam zakoupíte, ale to neznamená, že musíte jezdit na předepsané servisní prohlídky do Brna. Můžete k tomu využít služeb prodejce stejné značky v Plzni nebo kdekoli jinde. Dokonce ani nemusíte využít služeb "autorizovaného" prodejce...

 

To samé platí i o zakoupení vozu kdekoli v EU. Můžete si auto, pokud je to pro Vás výhodné, dovést

třeba z Říma nebo Varšavy...

 

Servisní prohlídky vozu v záruce výrobce

prohlidka

Jak už bylo uvedeno výše. "Bloková výjimka" předepisuje, že v rámci rovného konkurenčního prostředí mohou servis během záruční doby vozu provádět i nezávislý servisní pracovníci a servisy. To znamená, že pokud jste před koupí nového vozu se svým starým jezdili do svého oblíbeného servisu, můžete v tom pokračovat i s novým vozem a to i během doby trvání záruky výrobce.

Má to ovšem jednu zásadní podmínku. A to takovou, že je "Váš" autoservis schopen takovouto servisní prohlídku na voze v záruce kvalitně provést.

 

To znamená, že na to má patřičné vybavení (žádná servisní prohlídka se neobejde např. bez vyčtení závad z řidící jednotky vozu) a že má patřičný servisní plán určující předepsané úkony.


"Bloková výjimka" totiž také říká, že pokud si zákazník nechal provést opravu nebo servis svého vozidla během záruční doby výrobce u samostatného nezávislého servisního pracovníka, může záruka zaniknout v případě, že provedená práce byla vadná.

Zde je tedy na místě jistá obezřetnost. Máte-li ale vyzkoušený, spolehlivý a kvalitní nezávislý autoservis, můžete tak ušetřit na servisu svého nového vozu nemalé prostředky...

Porucha dílu v záruční době na který se vztahuje záruka výrobce

V případě, že se na voze, který je v záruce výrobce vyskytne závada kterou záruka pokrývá, musí ji vyřešit pouze autorizovaný prodejce-servis příslušného výrobce. Přestane-li tedy po roce fungovat akumulátor tak jeho výměnu vyřeší jakýkoli nejbližší značkový autorizovaný servis kde by měli akumulátor zdarma vyměnit. Není možné si akumulátor nechat vyměnit ve "svém" servisu a pak požadovat na výrobci nebo prodejci vozu kompenzaci.

 

publikován: 01.05.09 13:00

Vyhledávání

Facebook